Instrukcje

Kliknij w wybrany punkt, aby zobaczyć odpowiedź.

Obsługa

1. Co muszę zrobić, aby kupić gołębia?

Aby móc kupić gołębia musisz przede wszystkim posiadać konto użytkownika. Założenie i posiadanie konta użytkownika jest całkowicie darmowe, więc bez obaw możesz je założyć, nawet jeśli nie planujesz w tej chwili licytować.

Konto użytkownika pozwala na identyfikację Twojej osoby w serwisie i umożliwia Ci korzystanie z wybranych funkcji serwisu, które są dostępne wyłącznie dla osób z kontami użytkownika. Np. składanie ofert kupna lub zadawania pytań sprzedającemu.

A więc aby kupić gołębia, musisz zalogować się na Twoje konto użytkownika. Po zalogowaniu się przejdź do interesującej Cię aukcji i kliknij przycisk z etykietą "Licytuj" (lub "Kup teraz" w przypadku aukcji z opcją "Kup teraz"). Otworzy się strona, na której będziesz mógł sprawdzić i potwierdzić Twoją ofertę. Jeśli wszystko się zgadza kliknij przycisk z etykietą "Złóż ofertę" (lub "Złóż ofertę - kup teraz" w przypadku aukcji z opcją "Kup teraz"). Twoja oferta zostanie złożona, a Ty zostaniesz przeniesiony na stronę aukcji, gdzie będziesz mógł zobaczyć aktualną historię licytacji. Jeśli w tym samym czasie nikt inny nie złożył oferty będziesz prowadził w licytacji.

Jeżeli do końca aukcji nikt nie przebije Twojej oferty zostaniesz zwycięzcą. Zostanie wysłany do Ciebie e-mail z potwierdzeniem wygrania aukcji oraz informacjami, które umożliwią Ci bezpośredni kontakt ze sprzedającym w celu finalizacji transakcji.

UWAGA!

W czasie trwania licytacji pamiętaj o odświeżaniu strony od czasu do czasu. Możesz to zrobić za pomocą przycisku z etykietą "Odśwież stronę". Dzięki odświeżaniu strony na pewno będziesz widział aktualne informacje o licytacji. Brak odświeżania strony może skutkować przegraniem przez Ciebie aukcji. Ktoś inny może złożyć w międzyczasie ofertę w licytacji, a Ty nie będziesz tego widział.

Mechanizm aukcyjny wyposażony jest w system "ostatnie 5 minut". Jego działanie jest następujące: jeśli złożysz ofertę kupna w ostatnich 5 minutach aukcji, to termin jej zakończenia zostanie automatycznie przedłużony o 5 minut. Mechanizm ten zabezpiecza licytujących przed składaniem ofert w ostatnich sekundach trwania aukcji.

Ukryj odpowiedź.

2. Jak założyć darmowe konto użytkownika?

Aby założyć darmowe konto użytkownika możesz skorzystać z przycisku z etykietą "Załóż konto, aby móc kupować", który znajduje się na samej górze strony. Po kliknięciu w przycisk otworzy się strona z formularzem, który musisz wypełnić. Pamiętaj, aby podać prawdziwe dane. Szczególnie sprawdź poprawność numeru telefonu oraz adresu e-mail, ponieważ są to podstawowe informacje, które umożliwiają szybki kontakt. Po wypełnieniu wszystkich pól zapoznaj się z regulaminem. Opisane są tam szczegółowo zasady korzystania z serwisu.

Na sam koniec kliknij przycisk z etykietą "Chcę założyć darmowe konto użytkownika". Konto zostanie założone, a Ty zostaniesz przeniesiony na stronę, na której będziesz mógł zalogować się na swoje konto.

UWAGA!

Jeśli w trakcje wypełniania formularza nie wypełnisz któregoś z pól lub wypełnisz je źle (np. pole e-mail powinno mieć prawidłowy format przewidziany dla adresów e-mail), to pod formularzem pojawi się odpowiedni komunikat w kolorze czerwonym, który poinformuje Cię o zaistniałym błędzie i przekaże instrukcje co należy zrobić, aby go wyeliminować.

Ukryj odpowiedź.

3. Jak się zalogować?

Aby zalogować się na swoje konto użytkownika możesz skorzystać z przycisku z etykietą "Zaloguj się i licytuj", który znajduje się na samej górze strony. Po kliknięciu w przycisk otworzy się strona z formularzem, do którego należy wpisać nazwę użytkownika i hasło, które wpisałeś w formularzu rejestracyjnym przy zakładaniu konta. Po wypełnieniu obu dwóch pól kliknij przycisk z etykietą "Zaloguj mnie". Jeśli poprawnie podasz nazwę użytkownika i hasło nastąpi zalogowanie do serwisu i przeniesienie na stronę poprzednio wyświetlaną.

UWAGA!

Jeśli dane wprowadzone do formularza logowania będą niepoprawne, to pod przyciskem pojawi się odpowiedni komunikat w kolorze czerwonym, który poinformuje Cię o zaistniałym błędzie i przekaże instrukcje co należy zrobić, aby go wyeliminować.

Ukryj odpowiedź.

4. Jak składać oferty w aukcji (licytować)?

Aby móc składać oferty w aukcji, czyli licytować, musisz być zalogowany w serwisie. Po zalogowaniu i wybraniu interesującej Cię aukcji kliknij przycisk z etykietą "Licytuj" (lub "Kup teraz" w przypadku aukcji z opcją "Kup teraz"). Otworzy się strona, na której będziesz mógł sprawdzić i potwierdzić Twoją ofertę. Jeśli wszystko się zgadza kliknij przycisk z etykietą "Złóż ofertę" (lub "Złóż ofertę - kup teraz" w przypadku aukcji z opcją "Kup teraz"). Twoja oferta zostanie złożona, a Ty zostaniesz przeniesiony na stronę aukcji, gdzie będziesz mógł zobaczyć aktualną historię licytacji. Jeśli w tym samym czasie nikt inny nie złożył oferty będziesz prowadził w licytacji.

Jeżeli do końca aukcji nikt nie przebije Twojej oferty zostaniesz zwycięzcą. Zostanie wysłany do Ciebie e-mail z potwierdzeniem wygrania aukcji oraz informacjami, które umożliwią Ci bezpośredni kontakt ze sprzedającym w celu finalizacji transakcji.

UWAGA!

W czasie trwania licytacji pamiętaj o odświeżaniu strony od czasu do czasu. Możesz to zrobić za pomocą przycisku z etykietą "Odśwież stronę". Dzięki odświeżaniu strony na pewno będziesz widział aktualne informacje o licytacji. Brak odświeżania strony może skutkować przegraniem przez Ciebie aukcji. Ktoś inny może złożyć w międzyczasie ofertę w licytacji, a Ty nie będziesz tego widział.

Mechanizm aukcyjny wyposażony jest w system "ostatnie 5 minut". Jego działanie jest następujące: jeśli złożysz ofertę kupna w ostatnich 5 minutach aukcji, to termin jej zakończenia zostanie automatycznie przedłużony o 5 minut. Mechanizm ten zabezpiecza licytujących przed składaniem ofert w ostatnich sekundach trwania aukcji.

Ukryj odpowiedź.

Aukcje

5. Dlaczego termin zakończenia aukcji został przedłużony o 5 minut?

W mechanizmie znajduje się system "ostatnie 5 minut". Jego działanie jest następujące: jeśli złożysz ofertę kupna w ostatnich 5 minutach aukcji, to termin jej zakończenia zostanie automatycznie przedłużony o 5 minut. Mechanizm ten zabezpiecza licytujących przed składaniem ofert w ostatnich sekundach trwania aukcji.

Wyobraź sobie sytuację, że na 1 minutę przed końcem aukcji prowadzisz w licytacji. W międzyczasie ktoś złoży ofertę. Ty nie odświeżysz strony i nie zobaczysz, że ktoś Cię przebił, lub zobaczysz, ale nie zdążysz już złożyć kolejnej oferty. System "ostatnie 5 minut" chroni licytujących przed "cwaniackim" wygrywaniem aukcji poprzez licytowanie w ostatnich sekundach jej trwania.

Ukryj odpowiedź.

6. Po co jest przycisk "Odśwież stronę"?

W serwisach aukcyjnych bardzo ważną rzeczą jest dość częste odświeżanie strony lub po prostu przechodzenie pomiędzy różnymi stronami serwisu. Dzięki temu zawsze będziesz widział aktualną zawartość strony - szczególnie chodzi o widok historii licytacji, w której może brać wiele osób.

Odświeżyć stronę możesz za pomocą przycisku z etykietą "Odśwież stronę". Pamiętaj, brak odświeżania strony może skutkować przegraniem przez Ciebie aukcji. Ktoś inny może złożyć w międzyczasie ofertę w licytacji, a Ty nie będziesz tego widział.

Ukryj odpowiedź.

7. Co to jest aukcja z opcją "Kup teraz"?

Aukcja z opcją "Kup teraz", to rodzaj aukcji, w której nie odbywa się klasyczna licytacja, czyli składanie kolejnych ofert. W tej aukcji cena, za którą można kupić gołębia jest od razu podana.

Po złożeniu oferty w aukcji z opcją "Kup teraz" jest ona automatycznie kończona, a składający ofertę jest zwycięzcą aukcji.

Ukryj odpowiedź.

8. Co to jest aukcja z cena minimalną?

Opcja "cena minimalna" oznacza, że w przypadku nie osiągnięcia w aukcji ceny minimalnej właściciel gołębia może, ale nie musi, sprzedać go za wylicytowaną kwotę.

Informacja o wysykości "ceny minimalnej" nie jest wyświetlana.

Ukryj odpowiedź.